Driftingowy Puchar Toru Jastrząb (najważniejsze informacje)

DMP Bemowo fot AUTSIDER

Nowość w kalendarzu driftingowym 2020! W niedzielę 20 września na Torze Jastrząb zostanie zorganizowany Driftingowy Puchar Toru Jastrząb. Organizatorzy reklamują tę imprezę jako pierwsze od ponad 5 lat oficjalne zawody driftingowe na tym obiekcie. Do rywalizacji zaproszeni są początkujący i bardziej zaawansowani drifterzy, a na liście startowej nie brakuje znanych nazwisk. Tłumaczę, co i jak.

 

Harmonogram Driftingowego Pucharu Toru Jastrząb

Organizatorzy nowej imprezy – czyli Akademia Driftu Sideways, Motorsport Trophy – Serie Samochodowe i Tor Jastrząb – postawili na kompaktową i tańszą formułę. Nowe zawody driftingowe na Torze Jastrząb są jednodniowe. Wszystkie treningi, kwalifikacje i finały zaplanowano na niedzielę 20 września. Zawodnicy, którzy mają w miarę blisko nie muszą zatem płacić za nocleg. Kwalifikacje klasy Profi startują o 12:30, a właściwa rywalizacja w tej klasie o 16:10. Kompletny harmonogram poniżej. Do 16 września organizatorzy mają udostępnić jego ostateczną wersję.

Driftingowy Pucharu Toru Jastrząb – wstępny hamronogram
06:30 Otwarcie parku maszyn,
06:45 Otwarcie biura zawodów i początek badań technicznych
07:45 Obowiązkowy briefing dla zawodników
08:30-09:30 I sesja treningowa dla klas Profi i Street
09:30-09:40 Przerwa techniczna
09:40-10:40 II sesja treningowa dla klas Profi i Street
10:40-10:50 Przerwa techniczna
10:50-11:40 III sesja treningowa dla klas Profi i Street
11:50 Obowiązkowy briefing dla zawodników
12:30-14:30 Kwalifikacje do TOP32 klasy Profi
14:40-16:00 Finałowe przejazdy punktowane dla klasy Street
15:30 Ogłoszenie wyników kwalifikacji do TOP32 dla klasy Profi
16:10 TOP32 klasy Profi
19:00 Wręczenie pucharów
20:30 Zamknięcie obiektu

Driftingowe newsy, ploteczki, informacje o najważniejszych imprezach, wyniki zawodów, memy i foty. To wszystko znajdziesz na moim Instagramie. Obserwuj i bądź na bieżąco!

Dwie klasy i znani zawodnicy

Kierowcy, którzy chcą sięgnąć po Driftingowy Pucharu Toru Jastrząb 2020 wystartują w dwóch klasach – wyższej Profi i niższej Street. W klasie Profi zobaczymy rywalizację z prawdziwego zdarzenia. Zawodnicy najpierw pokażą swoje umiejętności w kwalifikacjach, a 32 najlepszych weźmie udział w finałowych przejazdach w parach. Klasa Street została natomiast stworzona dla mniej zaawansowanych drifterów. Zmagania w niej będą polegały wyłącznie na indywidualnych, punktowanych przejazdach. O Driftingowy Pucharu Toru Jastrząb powalczy kilku dobrze znanych zawodników, w tym Paweł Korpuliński, Dawid Sposób, Bartosz Ostałowski, Adrian Pacholczyk czy Mikołaj Zakrzewski i Sebastian Szymański z ekipy Aforti Yujin Drift Team.

ZOBACZ TEŻ  DMP Kielce 2020 – wszystko, co musisz wiedzieć

Pula nagród wyniesie całkiem spore 10 000 zł, a liczba uczestników jest ograniczona do 70. Wpisowe od drugiego terminu zgłoszeń (8 września) wynosi 500 zł. Z każdym zawodnikiem mogą wejść 4 osoby towarzyszące.

Driftingowy Puchar Toru Jastrząb – mapa

Długa i kręta trasa

Organizatorzy nowych zawodów driftingowych na Torze Jastrząb przygotowali stosunkowo długą i krętą trasę – tak przynajmniej wynika z przedstawionej przez nich mapki. Park maszyn będzie podzielony na dwie części, zlokalizowane po obu stronach toru. Na obiekcie w trakcie całego wydarzenia ma być dostępna również mobilna wulkanizacja. Niektórych zawodników z pewnością zainteresuje informacja, że na miejscu – za 600 zł – można wynająć też własny boks garażowy.

 

Driftingowy Puchar Toru Jastrząb – kibice i bilety

Driftingowy Puchar Toru Jastrząb będzie organizowany z udziałem kibiców. Ceny biletów i sposób ich sprzedaży mają zostać ogłoszone bliżej zawodów. Nie mam też żadnych informacji o transmisji na żywo z zawodów. Wiem natomiast, że na miejscu będą dostępne punkty gastronomiczne.

Choć drift na Torze Jastrząb gości dość często w ramach organizowanych tutaj treningów, Driftingowy Pucharu Toru Jastrząb 2020 jest pierwszą oficjalną imprezą driftingową na tym obiekcie od czasów rundy Drift Masters Grand Prix w maju 2015 roku. Warto dodać, że zawody driftingowe na Torze Jastrząb mają zainaugurować zupełnie nową serię. Czekam na więcej!

ZOBACZ TEŻ  DMP Sosnova 2020 – szczegółowa zapowiedź

Najważniejsze linki

Regulamin zawodów
Regulamin techniczny
Link do wydarzenia
Link do rejestracji

Grafika: Organizatorzy

Autor: Kacper Nowogrodzki

Comments: no replies

Join in: leave your comment