Driftingowy Puchar Toru Jastrząb (najważniejsze informacje)

DMP Bemowo fot AUTSIDER

Nowość w kalendarzu driftingowym 2020! W niedzielę 20 września na Torze Jastrząb zostanie zorganizowany Driftingowy Puchar Toru Jastrząb. Organizatorzy reklamują tę imprezę jako pierwsze od ponad 5 lat oficjalne zawody driftingowe na tym obiekcie. Do rywalizacji zaproszeni są początkujący i bardziej zaawansowani drifterzy, a na liście startowej nie brakuje znanych nazwisk. Tłumaczę, co i jak.

 

Harmonogram Driftingowego Pucharu Toru Jastrząb

Organizatorzy nowej imprezy – czyli Akademia Driftu Sideways, Motorsport Trophy – Serie Samochodowe i Tor Jastrząb – postawili na kompaktową i tańszą formułę. Nowe zawody driftingowe na Torze Jastrząb są jednodniowe. Wszystkie treningi, kwalifikacje i finały zaplanowano na niedzielę 20 września. Zawodnicy, którzy mają w miarę blisko nie muszą zatem płacić za nocleg. Kwalifikacje klasy Profi startują o 12:30, a właściwa rywalizacja w tej klasie o 16:10. Kompletny harmonogram poniżej. Do 16 września organizatorzy mają udostępnić jego ostateczną wersję.

Driftingowy Pucharu Toru Jastrząb – wstępny hamronogram
06:30 Otwarcie parku maszyn,
06:45 Otwarcie biura zawodów i początek badań technicznych
07:45 Obowiązkowy briefing dla zawodników
08:30-09:30 I sesja treningowa dla klas Profi i Street
09:30-09:40 Przerwa techniczna
09:40-10:40 II sesja treningowa dla klas Profi i Street
10:40-10:50 Przerwa techniczna
10:50-11:40 III sesja treningowa dla klas Profi i Street
11:50 Obowiązkowy briefing dla zawodników
12:30-14:30 Kwalifikacje do TOP32 klasy Profi
14:40-16:00 Finałowe przejazdy punktowane dla klasy Street
15:30 Ogłoszenie wyników kwalifikacji do TOP32 dla klasy Profi
16:10 TOP32 klasy Profi
19:00 Wręczenie pucharów
20:30 Zamknięcie obiektu

Driftingowe newsy, ploteczki, informacje o najważniejszych imprezach, wyniki zawodów, memy i foty. To wszystko znajdziesz na moim Instagramie. Obserwuj i bądź na bieżąco!

Dwie klasy i znani zawodnicy

Kierowcy, którzy chcą sięgnąć po Driftingowy Pucharu Toru Jastrząb 2020 wystartują w dwóch klasach – wyższej Profi i niższej Street. W klasie Profi zobaczymy rywalizację z prawdziwego zdarzenia. Zawodnicy najpierw pokażą swoje umiejętności w kwalifikacjach, a 32 najlepszych weźmie udział w finałowych przejazdach w parach. Klasa Street została natomiast stworzona dla mniej zaawansowanych drifterów. Zmagania w niej będą polegały wyłącznie na indywidualnych, punktowanych przejazdach. O Driftingowy Pucharu Toru Jastrząb powalczy kilku dobrze znanych zawodników, w tym Paweł Korpuliński, Dawid Sposób, Bartosz Ostałowski, Adrian Pacholczyk czy Mikołaj Zakrzewski i Sebastian Szymański z ekipy Aforti Yujin Drift Team.

Pula nagród wyniesie całkiem spore 10 000 zł, a liczba uczestników jest ograniczona do 70. Wpisowe od drugiego terminu zgłoszeń (8 września) wynosi 500 zł. Z każdym zawodnikiem mogą wejść 4 osoby towarzyszące.

Driftingowy Puchar Toru Jastrząb – mapa

Długa i kręta trasa

Organizatorzy nowych zawodów driftingowych na Torze Jastrząb przygotowali stosunkowo długą i krętą trasę – tak przynajmniej wynika z przedstawionej przez nich mapki. Park maszyn będzie podzielony na dwie części, zlokalizowane po obu stronach toru. Na obiekcie w trakcie całego wydarzenia ma być dostępna również mobilna wulkanizacja. Niektórych zawodników z pewnością zainteresuje informacja, że na miejscu – za 600 zł – można wynająć też własny boks garażowy.

 

Driftingowy Puchar Toru Jastrząb – kibice i bilety

Driftingowy Puchar Toru Jastrząb będzie organizowany z udziałem kibiców. Ceny biletów i sposób ich sprzedaży mają zostać ogłoszone bliżej zawodów. Nie mam też żadnych informacji o transmisji na żywo z zawodów. Wiem natomiast, że na miejscu będą dostępne punkty gastronomiczne.

Choć drift na Torze Jastrząb gości dość często w ramach organizowanych tutaj treningów, Driftingowy Pucharu Toru Jastrząb 2020 jest pierwszą oficjalną imprezą driftingową na tym obiekcie od czasów rundy Drift Masters Grand Prix w maju 2015 roku. Warto dodać, że zawody driftingowe na Torze Jastrząb mają zainaugurować zupełnie nową serię. Czekam na więcej!

Najważniejsze linki

Regulamin zawodów
Regulamin techniczny
Link do wydarzenia
Link do rejestracji

Grafika: Organizatorzy

Autor: Kacper Nowogrodzki

Comments: no replies

Join in: leave your comment